“Hayat paylaşınca, alışveriş Esenlik’te güzel”Çeşitli ürün kategorisi,uygun fiyat ve hızlı teslimat fırsatları ile “Esenlik Sanal Market”siz değerli hemşehrilerimizin hizmetindedir. https://esenlik.com.tr

‘MALDİANA’ Markası İle Üretecek

Kooperatif; Tarım ve hayvancılıkla uğraşan başta kadınlar olmak üzere çiftçilerden mahsullerini arada aracı olmadan alıp işleyerek, katma değerli ürün haline getirip “MALDİANA” markası ile ulusal ve uluslararası sektör pazarlarında gerek toptan ve gerekse perakende nihai tüketicilere satışını gerçekleştirecek. Bununla birlikte kooperatif merkezinde kurulan Gastronomi müzesi ve Malatya yöresel şark köşesine uygun olarak, Malatya’nın yöresel yemekleri yapılarak gelen ziyaretçilere sunulacak. Böylece, Malatya Yöresel Mutfağının unutulmaması sağlanmış olacak. Kooperatif, böylelikle yöresel yemek konusunda el becerisi ve lezzeti olan özellikle ev hanımı kadınları iş hayatına yönlendirerek ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor. Kısa bir süre önce kurulmuş olmasına rağmen çiftçilerden aldıkları mahsullerle reçel çeşitlerinden, sirkeye, pekmezden, tahine 104 çeşit tamamen doğal gıda ürünü üretilerek MALDİANA markası ile ürün portföyüne ekledi.

Ülkemizde tahıl ambarlarından biri olan Malatya’nın tahıl ürünlerini işleyip paketleyerek katma değerli ürün haline getirmeyi planlayan kooperatif, raf ömrü daha uzun olan bu ürünlerini kuracağı e-ticaret sitesi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarlarda satışını yapmayı planlıyor.

Kooperatif ortaklarınca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde 2017 yılında başlatılan, Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen “Ata Tohumu Projesi” incelenerek Malatya’nın Ata Tohumları olan Kunduru, Siyez, Zerun ve Karakılçık buğday türlerinin üretimini yapan Malatya yerelinde çiftçilerle bağlantı kurularak bu ürünlerin kooperatif tarafından işlenerek satışının yapılması için adımlar atıldı.

Bu sayede daha zahmetli ve maliyeti daha yüksek bu ürünlerin ekilmesi için çiftçilerin motivasyonu artırılacağı gibi aynı zamanda yereldeki bu üretimin ülke geneline örnek teşkil edeceği de ön görülüyor.

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı