Esenlik Malatya City ve 100.yıl Cumhuriyet şubelerimiz hizmetinizde

ESENLİK ŞİRKETİNE AİT BETON SANTRALİ ÜRETİME BAŞLADI MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BETONUN M3’ÜNÜ 1.500 LİRADAN SATACAK

ESENLİK ŞİRKETİNE AİT BETON SANTRALİÜRETİME BAŞLADI

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BETONUNM3’ÜNÜ 1.500 LİRADAN SATACAK

·    Başkan Gürkan: “Deprem dolayısıyla yaşadığımız acılaraikinci bir acı olarak da haksız kazanç kazanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Hangikonuda hangi üretim mekanizmasında olursa olsun Büyükşehir Belediyemizgüçlüdür, o konuda üretim yapabilecek kapasitesi vardır.”

 

Malatya Büyükşehir Belediye BaşkanıSelahattin Gürkan, MalatyaBüyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Esenlik İmar İnşaatve Ticaret A.Ş’nin beton santralinde üretim denemelerinin tamamlandığını vebeton satışına başlandığını açıkladı.

Betonfiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarını dizginleyecek ve piyasadaki betonfiyatlarını regüle edecek olan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olanESENLİK’in beton üretimine başladığını ifade eden Başkan Gürkan önümüzdeki günlerde MESTON şirketine ait yeni betonsantralinin de faaliyete geçeceğini söyledi.

YOLDAŞ: TAM KAPASİTEYLE BETONÜRETİMİNE BAŞLADIK

ESENLİKbeton santralinin tam kapasiteli üretime geçtiğini belirten ESENLİK Ticari Direktörü Ömür Yoldaş, “ESENLİK A.Ş. olarak betonsektörüne girmiş bulunmaktayız. Bir hafta boyunca yaptığımız test çalışmalarısonucunda bugün itibariyle tam kapasiteli üretime başladık. Cumhuriyetimizin100. yılına yakışır bir şekilde Malatya’mıza ve ülkemize hizmet etmekten gururduyuyoruz” diye konuştu.

ÜNLÜ: ÇOK KISA SÜREDE BETONSANTRALİNİ HİZMETE AÇTIK

ESENLİK’eait beton santralinin beton satışına başladığını söyleyen ESENLİK Genel Müdürü Ata Ünlü, “Cumhuriyetimizin 100. yılıkutlamalarına katkı olsun diye beton sektöründeki fiyatları dengelemek amacıylaçok kısa bir sürede beton santralimizi faaliyete geçirdik. Denemeçalışmalarımız tamamlandı. Bugünden itibaren satışa başlayacağız. Malatya’mızahayırlı olsun” şeklinde konuştu.

OKYAY: ŞEHRİMİZE İKİ BETON SANTRALİ KAZANDIRDIK

6Şubat tarihinde vuku bulan depremlerin ardından Malatya’da büyük bir beton arzınaihtiyaç duyulduğunu belirten MalatyaBüyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Latif Okyay, “6 Şubat depremlerindeşehrimizde oluşan büyük yıkımlardan sonra şehirde yeni bir ihtiyaç durumu hâsıloldu. Şehrimizdeki beton santrallerinin beton yetiştirememesi nedeniylepiyasada ciddi anlamda beton arzı ve sıkıntısı yaşandı. Bu bağlamda hem ESENLİKşirketimiz hem de MESTON şirketimiz aracılığıyla şehrimize 2 beton santralikazandırdık. Şehirdeki hem beton arz dengesini sağlamak hem de piyasadaki fiyatdengesi oluşturmak amacıyla bu çalışmalara başlandı. Beton santrallerininteknik çalışmaları tamamlandı. Bugünden itibaren hem beton satışı hem de betondöküm çalışmaları başlayacak. MESTON şirketimiz tarafından inşa edilen betonsantralindeki çalışmalarımızı da tamamladık. Önümüzdeki hafta içinde MESTONşirketimizde beton satışına başlayacak. Beton santrallerimizin şehrimizehayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

GÜRKAN: MALATYA’DAKİ BETONFİYATLARINI DENGELEYECEĞİZ

BüyükşehirBelediyesi tarafından yapılan beton santralinin piyasadaki fahiş fiyatlarıdengeleyeceğinin altını çizen BaşkanGürkan, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak Cumhuriyetimizin100. yılında ülkemizin, şehrimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerineçıkması için büyük gayret gösteriyoruz. İnşallah yarından itibaren 100 büyükeserin açılışının müjdesini vereceğiz. Türkiye Yüzyılı diye ifade ettiğimizCumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Büyükşehir Belediyesi olarak 100 büyüktesisin açılışını gerçekleştireceğiz.

ESENLİKŞirketimizin şehrin doğusunda yapmış olduğu beton santralinin üretim startınıveriyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de şehrin batısında Belediyemizşirketlerinden MESTON tarafından yapılan beton santralinin üretim startınıvereceğiz. Bugün Cumhuriyetimizin muasır medeniyetin üzerine çıkma hedefineuygun olarak bir taraftan inşaat ve imarla çalışmalarımızı sürdürürken inşaatve imara altyapı olabilecek beton santrallerini, asfalt plentlerini hizmeteaçıyoruz” şeklinde konuştu.

GÜRKAN: HAKSIZ KAZANÇLARIN ÖNÜNEGEÇECEĞİZ

Başkan Gürkan konuşmasının devamında, “ESENLİK Şirketimizintoplumun gıda ihtiyacını karşılama noktasında regüle görevini yaptığı gibibeton santrali ile de inşaat sektörüne regüle görevini yapacak yeni bir tesisinüretim startını veriyoruz. Bu tesisin Malatya’mıza, ülkemize ve şehrimizin imarınahayırlı olmasını temenni ediyorum. Deneme üretimleri tamamlanmış olan betonsantralimizin üretim startını vereceğiz. Saatte 140 metreküp üretim yapacakolan santralimiz 10 saatte 1400 metreküp günlük normal kapasite ile çalışırsa2500 metreküp beton üretecek. 2500 metreküp de MESTON Şirketimize ait olansantralimiz üretim yapacak. Malatya’da günlük olarak toplam 5000 metreküp betonüretimi yapılmış olacak. Bu yatırımları Malatya’ya kazandırırken bu şehrinpiyasa dengesini sağlarken haksız kazançların da önüne geçmiş olacağız.

BüyükşehirBelediyesi olarak beton santrallerini kurduk. ESENLİK gıda sektörümüz var,ekmek fabrikamız var, ulaşım noktasında çalışmalarımız var, inşaattaki MESTONŞirketimiz var, daha ileriki aşamada özel sektörün haksız kazanç temininoktalarında hangi konuda olursa olsun belediye olarak onlara müdahaleedeceğiz. Hizmet belediyeciliğini öne çıkarırken vatandaşımızın da hak vehukukunu korumakla mükellefiz. Deprem dolayısıyla yaşadığımız acılara ikincibir acı olarak da haksız kazanç kazanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Hangi konudahangi üretim mekanizmasında olursa olsun Büyükşehir Belediyemiz güçlüdür, okonuda üretim yapabilecek kapasitesi vardır. Beton santralleri kurarakçalışmalarımızı başlattık, yarın başka türevleri de eğer piyasayı regüleetmemiz gerekirse, piyasada haksız rekabet varsa onun önüne geçme noktasında daBüyükşehir Belediyesi olarak o çalışmaları da yapacağız. Bu tesiste emeği geçenESENLİK şirketimiz ile onlarla paydaş olan özel müteşebbisimize veBelediyemizin bütün birimlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tesisinMalatya’mızın inşasında ve imarında önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.Önümüzdeki süreçte kurmuş olduğumuz Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığıylabirlikte yoğun bir çalışma içerisinde, bütün bu şehri ayağa kaldırmanoktasındaki azim ve kararlı bir şekilde çalışmalar yürüteceğiz. Bu konuda dakimsenin tereddüttü olmasın. Şu anda bütün bunların alt yapısı hazırlanıyor. Gereklibütün hazırlıkları tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde yerinde dönüşümebaşlayacağız. Şehrimizin omurgasının, belleğinin, hafızasının ve kimliğininyitirilmemesi noktasında şehri tekrar ayağa kaldırma gayreti ve çabasıiçerisinde olacağız. Beton santralimizde üretimi yapılan betonun santralindekimetreküp fiyatı 1500 TL + KDV olacaktır. Belirlemiş olduğumuz bu fiyatsonrasında beton üretimi yapan firmaların fiyatlarını yeniden gözdengeçireceklerine inanıyorum” dedi.   

 

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı