Esenlik 34. Yıl İndirim Çadırı 24 Mayıs Saat 14:00 de Malatya Büyükşehir Belediye Binası Arkasında Hizmetinizde 

Canlı Hayvan Pazarı

2002 yılından beri Esenlik tarafından işletilen ve canlı hayvan alım satımı yapan her esnafa sağlıklı bir iş sahası sunan pazar, bugün sahip olduğu teknolojik alt yapı,donanım potansiyeli ile tüm bölgeye hitap eden küçük ve büyükbaş canlı hayvan pazarı haline gelmiştir.

‘KAPASİTE İKİ KAT ARTTIRILDI’
30 dönüm üzerine kurulmuş olan tesis; 60 dönüm araziye kavuşturularak, pazarda hayvan satın almak için gelen vatandaşlarımızın araçlarını bırakacakları otopark alanı ve asfalt zemin ile rahat dolaşım imkanı sağlayan hijyen bir ortam sunmaktadır. Yapılan tadilat ile küçükbaş barındırma kapasitesi 3.000’e, büyükbaş ise 270’e çıkarılmıştır. Toplamda 3270 canlı hayvanın barınabileceği bir kapasiteye sahip canlı Hayvan pazarı’ nda hayvanlarımızın barınmaları standartlara uygun bölmelerde sağlanmaktadır.

‘ÖNCELİK HİJYEN VE SAĞLIK’
Malatya Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü’ne bağlı hekimlerin ve Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerin bulunduğu canlı hayvan pazarında hayvan sağlık önlemleri önceden alınmış olup,canlı hayvan pazarında tüm hayvan hareketleri pazar girişinden itibaren dezenfeksiyon ünitesinden başlayarak barınma, alım-satım ve kesim süreçleri boyunca sağlık ve hijyen açılarından kontrol altına alınmaktadır.. Pazara giriş kısmında bulunan dezenfeksiyon ünitesinden geçirilen hayvanlar,  aynı zamanda diğer pasaport ve kulak damgaları gibi tüm kontrolleri de yapılarak içeri alınmakla birlikte, periyodik olarak manüel şarjlı sırt pompası vasıtası ile yüksek kaliteli ilaçlarla ilaçlanmaktadır.

‘ÖRNEK BİR TESİS’
Hijyenik ve sağlıklı koşullarda kesimlerin yapıldığı tesis,  geniş otoparkının yanı sıra kafeteryası ile misafirlerine rahat bir ortam sağlayarak hizmet vermektedir. Sağladığı olanaklar ve sahip olduğu modern donanımlarla başta Diyarbakır, Sivas, Bingöl,Van, Muş, Elazığ, Hatay, Adıyaman, K.Maraş olmak üzere bölgenin tamamından gelen hayvanları sıkıntısız bir şekilde karşılamaktadır. Bu yönü ile kurban bayramlarında hayvan tüccarları için de çok önemli bir merkez istasyon haline gelmiştir.
Canlı hayvan pazarı Malatya’da kaçak kesim ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak, örnek bir kurban kesim merkezi olmuştur. Kurban bayramında hazırda iki adet tam donanımlı büyük ve küçükbaş hayvan kesim yeri mevcuttur.  iki adet ağır tonajlı iki ton kapasiteli hassas kantarın bulunduğu canlı hayvan pazarında temiz ve hızlı kesimlerin yapıldığı çelik halatlı raylı sistemleri ve tazyikli su ile kan giderleri hazır olup, 50 deneyimli kasap görev yapmaktadır.

ADRES: Kiltepe Mahallesi Babuktu Mevkii

TELEFON: 0(422) 336 40 46  

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Hattı

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Hattı

Whatsapp Destek Hattı